maryxmas: (needs a hug)
[personal profile] maryxmas
почитати учасницям коротеньку лекцію про психологічні основи самоборони для жінок -- ну тіпа що нас вчать бути лагідними і турботливими і не показувати гніву і тому подібне.
лишилася на заняття -- ногами-руками помахати.
і зрозуміла одну сумну річ, про яку давно здогадувалася -- я стара, жирна і слабка. а звикла думати про себе як про молоду і сильну.
а опаньки.
і ще гірше -- я не можу згадати те, чим ми займалися на тренуваннях з у-шу. 5 років тренувань ледь не щодня. і я нічого не можу згадати. того, що раніше мені легко і невимушено згадувалося і тілом, і пам"яттю.
величезнеий шматок моєї ідентичності розсипається як пісок крізь пальц.
я в печалі.
maryxmas: (grammar nazi)
[personal profile] maryxmas
був в жж такий хлоп, [personal profile] f_f, історик з Білорусі, який живе у Чехії. написав книжку про Австро-Угорщину, кажуть, хорошу, я не встигла купити, хоч і шукала.

а вчора він у себе у фб написав пост про те, як він у Львові в опері -- і серед інших своїх дій він перерахував те, що співав "сгинут ваши порошенки", аж доки йому не сказали, що текст в нашого гімну дещо інший.

я там відкоментувала, мовляв, цей жарт несмішний і за таке в порядному товаристві можна отримати канделябром.

на що він відповів, що я, певно, дуже люблю монахрів (чи монарха, я погано розумію французьку) і запропонував принести канделябр.

на що я сказала, що я не вважаю за прийнятне приїздити в чужу країну і кпинити з її гімну та президента. бо це дуже нагадує старий радянський анекдот про радянського ж собаку, який з Червоної площі обкавкує Рейгана.

він там, певно, мені щось ще відповів -- бо повідомлення від фб прийшло. але я його відповіді вже не змогла прочитати, бо він мене забанив. і тепер я навіть прінтскрін не зможу зробити.

мені просто на голову не налазить, як часто пострадянські люди, які вважають себе тіпа прогресивними, дозволяють собі таке хамство -- і як часто їм ніхто на це не вказує.

зі.
щоб ви не сумнівалися, таких жартів про білоруського президента я в його виконанні за всі роки спілкування в жж не бачила жодного разу.

Berlin Station

Sep. 12th, 2017 12:40 am
sparrow_hawk_ua: sparrow-hawk (Default)
[personal profile] sparrow_hawk_ua
Berlin-Station 

Perhaps the best thing that has happened to a spy thriller since the first seasons of the Homeland and the Americans.

The series is good not only as a psychological game that keeps a viewer in suspense, and not only grâce à pleiad of excellent actors.

The central question of the series: how far can you go in an attempt to protect the state interests? And at what point does the pursuit of security become the source of this very danger?

This theme is consonant with the book I am currently reading: Save civil rights: freedom and safety by Gerhart Baum.

Baum is a German politician and lawyer. His tenure as a Federal Minister of the Interior coincided with the pick of activities of the infamous RAF, Rote Armee Fraktion. So he was obliged not in theory, but in practice to carry out the massive counter-terrorism campaign – and in the same time to guarde the constitutional rights of citizens, not to allow security measures to infringe civil freedom.

In the series, German workers of BfV (Federal Office for the Protection of the Constitution), as well as their American counterparts, very often violate the boundary between acceptable and unacceptable (to be fair, it is sometimes very blurred). And this leads to grave and unpredictable consequences.

So I recommend this series not only as entertainment, but also as a food for reflection.  It is especially relevant in our time, when the war on terror becomes more and more extensive.

February 2016

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 29     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 05:41 pm
Powered by Dreamwidth Studios